Telefon: +48 58 522 03 09

Pn - Pt: 7:30 - 16:00

1

Profile kątowe do montażu okien w dociepleniu budynku systemem (WDVS)

Jeśli zdefiniowany przebieg izoterm wymaga miejsca mocowania okien, które sięga daleko na zewnątrz i wchodzi w warstwę izolacji termicznej docieplającej budynek, konieczne są skomplikowane rozwiązania techniczne projektowane „na miarę”. Próbuje się wówczas stosować elementy drewniane, kątowniki stalowe, materiały izolacyjne i uszczelniające, których montaż bywa nader czasochłonny i często daremny.

Prostszym, pewniejszym i tańszym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowego elementu montażowego: profilu kątowego ze sztucznego tworzywa, o dużej wytrzymałości, przycinanego stosownie do indywidualnych potrzeb i łatwego w montażu, nawet w połączeniu z ciężkimi elementami. Profil ten stanowi niejako przedłużenie ościeży/ram okiennych na zewnątrz – tak, że wchodzą one w warstwę docieplającą budynku.

Profil ma grubość 12 mm, grube ścianki, stabilizujący średnik, komory wewnętrzne i wpusty dla taśm typu Keder, taśm uszczelniających bądź pianki. Wstępnie nawiercone rzędy otworów pozwalają uniknąć zbyt małych odległości od brzegu w przypadku łączenia na kołki. Zewnętrzna warstwa włókniny uszczelniającej umożliwia zabezpieczenie krytycznych punktów i naroży. Przy wyjątkowo silnych obciążeniach profile można montować podwójnie, jeden na drugim.

Sposób ten gwarantuje spełnienie wymogów niemieckiego Rozporządzenia o oszczędzaniu energii (ENEV) przy montażu w systemie ocieplenia budynku.

Zapraszamy także do zapoznania się z innymi systemami montażowymi naszej firmy, zaprezentowanymi na dalszych stronach; systemy te spełniają niemal wszystkie wymogi montażu zgodnego z niemieckim Rozporządzeniem o oszczędzaniu energii (ENEV) oraz z niemieckimi normami RAL, w starym i nowym budownictwie.


Zapraszamy do współpracy i kontaktu
Profile techniczne