Telefon: +48 58 522 03 09

Pn - Pt: 7:30 - 16:00

Przetwórstwo tworzyw sztucznych od 1986 roku

Tradycja

logo

Profex Kunststoffe GmbH została założona w 1986 roku przez Wolfganga Aehlig`a, który jest do dzisiaj również jej prezesem. Główna siedziba firmy znajduje się w Uetze, w regionie metropolitalnym Hanoweru, w Niemczech.

Cetralne położenie firmy macierzystej zarówno w Niemczech, jak i w Europie, oraz dostępność autostrad ułatwia szybkie zaopatrzenie naszych klientów, do których towar wysyłamy zarówno z magazynu w Gdańsku, jak i z Uetze w Niemczech.

Założyciela przedsiębiorstwa czynnie wspiera cała rodzina, a czterej synowie pracujący w firmie w różnych działach, zapewniają kontynuację i perspektywę jej rozwoju.

Przyszłość poprzez inwestycje

Rosnące wymagania naszych klientów przyczyniły się do szybkiego rozwoju firmy i do rozszerzenie powierzchni produkcyjnej w latach 2008/2009 o kolejne 6.000m², jak również o powiększenie do 20 linii produkcjnych do tłoczenia profili z różnych tworzyw sztucznych. W następstwie tego wzrosła również i liczba pracowników w naszym przedsiębiostwie do ponad 70 osób, a w okresach wzrostu produkcji uzupełniamy nasze kadry o pracowników sezonowych.

Nasze rynki

Większość naszego asortymentu powstała z zapotrzebowania naszych klientów. To z ich pomysłów zrodziły się wytworzone w naszym własnym dziale konstrukcji i budowy narzędzi, formy głowic do extruzji profili PVC. Dziś rynek okien w Europie jest dominującym w naszej 28-letniej działalności. W końcu lat 90-tych XX wieku powstał od podstaw nowy dział „Dokoła Domu i Ogrodu”, oferujący klientom produkowane na wymiar płoty, ścianki przeciwwiatrowe, jak i przegrodzenia dzielące nas od sąsiadów.

Bazą do produkcji tego asortymentu są nasze profile PVC. W nowym stuleciu zainicjowaliśmy produkcję profili technicznych dla sektora przemysłowego i rozpoczęliśmy współpracę m.in. z branżą Automotive.

Mają Państwa życzenia i pomysły? Chętnie je zrealizujemy – w sposób rzeczowy i partnerski. Nasze usługi są złożone, a komunikacja z nami jest przyjemna i prosta. Zapraszamy do niezobowiązującej konsultacji z naszym doświadczonym zespołem na temat naszych produktów i możliwości. Mogą Państwo skorzystać z naszej wiedzy i zaoszczędzić czas decydując się na bezproblemową realizację zlecenia, składowanie w magazynie oraz punktualną dostawę.

Oferujemy m.in.:

  • Listwy płaskie / montażowe / maskujące
  • Listwy komorowe
  • Listwy podokienne
  • Szprosy naklejane zewnętrzne i wewnętrzne
  • Profile kątowe, rurowe, typu "Z"
  • Profile łączące typu "U" i "H"
  • i wiele innych profili do produkcji i montażu stolarki PCV

Z powodzeniem realizujemy zlecenia na terenie całego kraju i za granicą, zapewniając szybką dostawę zamówionego towaru.

Bogusław Berowski
Dyrektor i Prokurent
Profex Profile Polska Sp. z o.o. w likwidacji

Zapraszamy do współpracy i kontaktu